SSL Sertifikalı Web Sitesi

  • 02.05.2021

SSL (Güvenli Yuva Katmanı) sertifikası, bir web sitesinin kimliğini doğrulayan ve sitenizin adres çubuğunda yeşil renkte “Bağlantı Güvenli” uyarısını vermeyi sağlayan dijital sertifikadır. Günümüzde birçok cihazda antivirüs programı olması ve arama motorlarında ssl sertifikası olmayan sitelere erişim sağlanamaması sebebiyle bu dijital sertifikanın önemini bir kat daha arttırmaktadır. Ziyaretçilerinizin sitenizde güvenli değil uyarısını görmesi düşüncelerini etkilemektedir. Bu uyarıyı gören ziyaretçileriniz sitenizde daha kısa zaman geçirmektedir ve bir süre sonra sitenizden çıkmaktadır. 

SSL sertifikası web sitenizin Google kalite puanını ve doğal arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını etkilemektedir. Arama sonuçlarında rekabetin çok fazla olması göz önüne alındığında, sitenizin SSL sertifikası'nın olması kesinlikle önemlidir.

SSL sertifikaları, kurumsal ve e-ticaret web sitelerinde, anlık ödeme işlemlerinin gerçekleştiği web sitelerinde ve mail sistemlerinde olması gereken önemli bir unsurdur. SSL Sertifikası olan sitelerde şifreleme kullanıcı ve sunucu arasında yapılmaktadır. Bu sayede sayfalarınızda girilen banka şifreleri, üyelik şifreleriniz gibi önemli bilgilerinizin üçüncü kişiler tarafından ulaşılabilmesi engellenmektedir.

Ziyaretçilerinize Güvenli Bir Web Sitesi Sunun

Ssl'li (Güvenlik Sertifikalı) web sitesikurmak sitenizin kalite puanını yükseltir, Arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarında rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayarak doğal aramalardan gelen trafiğinizi artırır. Böylece ziyaretçilerinize güvenli bir web sitesi sunabilirsiniz.